Apiezon L Grease 25g tubeSmar próżniowy Apiezon L Grease
Smar do ultra-wysokiej próżni nie zawierający silikonów lub chlorowców, odpowiedni dla zastosowań w nauce i przemyśle. Posiada najlepsze właściwości próżniowe spośród wszystkich smarów Apiezon. Apiezon L jest regularnie stosowany przez takie organizacje jak NASA i ESA.

Apiezon L jest przeznaczony do pracy w temperaturze pokojowej (10-30 st.C), wykazując w tym zakresie ekstremalnie niską prężność pary (7x10^(-11) mm Hg).

Apiezon L jest odporny na zjawiska pełzania i przenoszenia smaru, posiadając jednocześnie znakomite własności smarne i dużą odporność na promieniowanie. Absorbuje zanieczyszczenia pozostałe na smarowanych powierzchniach i pozwala się łatwo usunąć przy pomocy typowych rozpuszczalników węglowodorowych.

Zastosowania: znakomity smar oraz uszczelnienie do ultra-wysokiej próżni, w szczególności dla wysokowydajnych pomp próżniowych, urządzeń spektrometrii masowej. Jest również używany jako faza stacjonarna w chromatografii gazowej.

Smar próżniowy Apiezon N Grease
Smar nie zawierający silikonów lub chlorowców, szeroko stosowany w technice wysokiej próżni i niskich temperatur. Jest odporny na szybkie zmiany temperatur w zakresie od -273 do +30 st.C. Nie powoduje powstawania spękań w niskich temperaturach, wypełnia mikropory na przylegających powierzchniach, polepsza kontakt termiczny, nie wykazuje efektu pełzania/przenoszenia smaru spotykanego w przypadku smarów silikonowych, wchłania resztki smarów i inne zanieczyszczenia pozostałe na przylegających powierzchniach.

W temp. 20 st.C wykazuje ekstremalnie niską prężność pary rzędu 6x10^(-10) mm Hg

Apiezon N jest stosowany do uszczelniania linii próżniowych, przewodów z ciekłym helem, mikroskopów elektronowych, polepszania kontaktu termicznego w instalacjach wykorzystujących magnesy nadprzewodzące, kriostatach, mocowania czujników oraz próbek w bardzo niskich temperaturach.

Dzieki specjalnym dodatkom Apiezon N posiada gumowatą konsystencję w temperaturze otoczenia, co umożliwia dodatkowo pochłanianie wibracji powstających podczas pracy aparatury, co jest szczególnie istotne w przypadku delikatnych połączeń ze szklanymi szlifami.

 

pdf APIEZON LMN karta katalogowa

pdf Apiezon N karta katalogowa

 

{gallery}LMN{/gallery}